Butelka filtrująca wodę – kompendium wiedzy

woda jonizowana

Ponieważ butelka na wodę z filtrem cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie, warto byś i Ty poznał jej dobroczynne właściwości. Dzięki temu zdecydujesz się na picie tylko wody najlepszej jakości. Dowiedz się, dlaczego inwestycja w butelkę z filtrem to dobra opcja.

Jak działa butelka filtrująca wodę?

Butelka dostępna jest różnej postaci. Można wybierać tradycyjną butelkę, ale w różnych rozmiarach, dzbanek dafi, który doskonale sprawdzi się w warunkach domowych czy też bidon z filtrem, który z powodzeniem można zabierać na wycieczki, spacer czy w każdą podróż.

Bez względu na to, jaki rodzaj butelki wybierzesz, w każdej zastosowany został filtr. To właśnie dzięki niemu woda nabiera idealnej jakości. Staje się po prostu krystalicznie czysta, pozbawiona związków chemicznych i toksyn. Filtr nie pozbawia jej jednak korzystnych minerałów i innych wartości odżywczych. Sprawia za to, że dostępna jest woda zasadowa, a ta jest znacznie bardziej wchłaniana przez nasz organizm w kwestiach nie tylko gaszenia pragnienia, ale przede wszystkim nawadniania. Do tego oczyszcza, wspiera procesy trawienne i metaboliczne. Nadaje się do picia zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci.

Jaki filtr zawiera butelka do wody?

W butelkach najlepszej jakości stosowany jest filtr węglowy. Ten z kolei pozyskiwany jest w procesie spalania łupin orzechów kokosowych. To w pełni naturalny, ekologiczny i bezpieczny surowiec, który wykazuje jedynie dobroczynne właściwości. Nie ma mowy, by przefiltrowana węglem woda działała negatywnie.

Jak działa butelka na wodę z filtrem?

Korzystanie z butelki filtrującej wodę jest niezwykle proste. Wystarczy napełnić butelkę wodą, można wykorzystać w tym celu „kranówkę”. Woda stanie się idealnie czysta, a przede wszystkim będzie to woda zjonizowana w ciągu kilku minut. Swoją świeżość zachowuje zaś przez 24 godziny. Można przelać ją z butelki z filtrem do innego, dowolnego naczynia i nie straci swoich właściwości.

Więcej informacji na temat na temat wody zjonizowanej https://www.mocsokow.pl/12-jonizatory-wody

Co ważne, butelka z filtrem jest wielorazowego użytku. Producenci tych najlepszej jakości wskazują, że jedną butelkę można stosować przez średnio rok, jeśli napełniać będziemy ją każdego dnia nawet cztery razy. Po tym czasie należy wymienić sam filtr węglowy albo nabyć nową butelkę.

Zauważmy z jak dużą oszczędnością pieniędzy, wiąże się korzystanie z butelki filtrującej. Jest to jednorazowy wydatek, który zwraca się nawet po miesiącu stosowania butelki. Nie musimy już przecież nabywać wody w butelkach plastikowych – przyczyniamy się dzięki temu również do ochrony środowiska.