SOR ortopedyczny w Warszawie

sor ortopedyczny Warszawa

Szpitalny Oddział Ratunkowy funkcjonuje po to, by nieść pomoc tym najbardziej potrzebującym, w przypadku nagłych urazów czy silnych objawów rozmaitych schorzeń. To miejsce, w którym uzyskuje się pomoc medyczną bez skierowania czy uprzedniej wizyty u internisty. Na SOR może zgłosić się każdy, kto tylko zauważa u siebie niepokojące symptomy wskazujące na problemy zdrowotne. To też alternatywa dla wzywania karetki, o ile oczywiście pacjent jest w stanie samodzielnie dotrzeć na miejsce.

Pamiętajmy jednak, że nie każdy SOR jest w stanie udzielić pomocy każdemu pacjentowi. Okazuje się na przykład, że nie każdy szpital ma sor ortopedyczny. Warszawa akurat wykazuje w tym zakresie wystarczającą liczbę takich podmiotów, ale w innych miastach może być spory problem. Co więcej, w stolicy korzystać można nie tylko z państwowej opieki, ale również prywatnych placówek. Prężnie funkcjonuje tu też niejedna poradnia urazowo ortopedyczna. Warszawa posiada oczywiście takie podmioty, patrząc na różne dziedziny medyczne, nie tylko ortopedię.

Co ciekawe, praktycznie wszystkie miasta w naszym kraju wykazują największe zapotrzebowanie na SOR, jeśli pod uwagę weźmiemy właśnie szybką pomoc ortopedyczną. To dlatego, że nadal brakuje specjalistów z tej dziedziny medycznej, a urazy ortopedyczne są wciąż jednymi z najczęściej diagnozowanych. Dotyczą przecież nie tylko osób aktywnych fizycznie czy zawodowych sportowców, ale nasze stawy ulegają też destrukcji w wyniku naturalnego starzenia się organizmu. Pomoc na SOR jest też niezbędna, ponieważ Polacy bagatelizują problem, a do lekarza udają się dopiero w fazie zaawansowanej.