Ile się czeka na USG w czasach pandemii koronawirusa?

usg tarczycy warszawa

Niestety, w czasie pandemii koronawirusa cała służba zdrowia w naszym kraju przeżywa ogromny kryzys. Nie tylko brakuje łóżek dla chorych na COVID-19 czy sprzętu, który ułatwia przejście choroby, ale również personelu, który może opiekować się pacjentami. Ogromna liczba zarażonych koronawirusem sprawia także, że problemy pojawiają się we wszystkich specjalizacjach medycznych. Kolejne szpitale zostają zmieniane na te „Covidowe”, a lekarze zostają przydzielani na oddziały do walki z tym wirusem. Wszystko to sprawia, że chorzy na zupełnie inne choroby bardzo często nie otrzymują pomocy na czas. Odwoływane zostają planowane zabiegi i operacje, o profilaktyce prozdrowotnej możemy całkiem zapomnieć. Po prostu najlepiej nie chorować bez względu na typ schorzenia.

Długie kolejki oczekiwania na wizyty u specjalistów oraz realizację profesjonalnych badań były bolączką służby zdrowia  już od dawna. Niektórzy pacjenci oczekiwali długie miesiące na wizytę u ortopedy czy kardiologa, nie mówiąc już o wykonaniu koniecznych badań diagnostycznych. Przykładem może być chociażby USG tarczycy. Warszawa co prawda wykazuje w tym zakresie najlepsze statystyki, bo średni czas oczekiwania to „tylko” kilka miesięcy, ale w czasach pandemii koronawirusa czas ten znacznie się wydłużył.

Pacjentom nie pozostaje nic innego jak tylko korzystanie z usług klinik prywatnych. Wiesz, ile czasu czeka się w tychże placówkach na przykład na usg jamy brzusznej? Warszawa dysponuje klinikami, w których takie można wykonać w ciągu jednego dnia, bez oczekiwania w jakiejkolwiek kolejce. Fakt, że za takie badanie należy zapłacić, wcale nie zniechęca. Lepiej zrealizować diagnostykę szybko, by móc od razu działać w zakresie walki o własne zdrowie.