Pierwsze objawy alergii

alergolog warszawa

Czy wiesz, że nawet 40% Polaków może mieć różnego rodzaju alergie? Oczywiście nie u każdego występują objawy, które umożliwiają szybką diagnozę, a chorzy nie zawsze zdają sobie w ogóle sprawę, że na takową cierpią.

Alergie mogą być różnego typu i nie zawsze są pochodzenia pokarmowego, chociaż właśnie te rozpoznawane są najczęściej. Polacy są wrażliwi na różnego rodzaju konserwanty i substancje chemiczne, jakie nagminnie dodawane są do produktów spożywczych. Do tego uczulają nas pyłki roślin oraz różnego rodzaju detergenty. Jadamy również produkty o silnym działaniu uczulającym – do takich zaliczyć można nabiał, ryby, niektóre owoce, w tym cytrusy, orzechy czy czekoladę.

Niektóre alergie mijają wraz z wiekiem, inne niestety towarzyszą nam przez całe życie, a w walce z nimi pomagać nam musi alergolog. Warszawa na szczęście może pochwalić się wystarczającą liczbą obiektów medycznych, w których tacy specjaliści przyjmują.

Jak rozpoznać alergię? Nie jest to proste. Czasem to łzawienie oczu, katar, kichanie, podrażnienie skóry, jej zaczerwienienie czy wykwity skórne. Innym razem ból brzucha, wzdęcia, biegunka, mdłości, duszności.

Objawy alergii są charakterystyczne dla danej grupy alergenów, ale też występują indywidualnie, patrząc na każdego pacjenta. Właśnie dlatego już pierwsze niepokojące symptomy powinny być sygnałem, by zgłosić się do specjalisty celem zahamowania tych przykrych dolegliwości.