Co dziesiąty Polak jest bezrobotny. Tak przynajmniej wynika z danych, jakie publikuje każdego roku Urząd Statystyczny. Chociaż stan ten zmniejsza się każdego roku, to nie są to nadzwyczaj pozytywne zmiany. Okazuje się, że liczba osób pozostających bez pracy jest mniejsza o około 100 osób w każdym roku. To tak naprawdę niewiele.
Warto również przyjrzeć się tym, którzy pracują za przysłowiowe grosze lub podpisują jedynie umowy śmieciowe, które nie gwarantują opieki zdrowotnej ani przyszłości emerytalnej. Pamiętajmy, że nie są to tylko osoby o niskim wykształceniu. Bardzo często najniższą krajową zarabia absolwent uczelni wyższej i pracownicy z wieloletnim doświadczeniem. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób zakłada działalność gospodarczą i stara się pracować na „własny rachunek”.
Klucz do sukcesu to pomysł na biznes
W Polsce funkcjonuje prawie 2 miliony małych firm. Niestety, w pierwszych dwóch latach działalności, większość z nich zostaje zamknięta. Dlaczego tak się dzieje? Wszystko przez brak dobrej idei na biznes. Nie zawsze wystarczą środki pieniężne, by firma prężnie się rozwijała. Tworząc sam biznes plan należy wziąć wiele czynników pod uwagę. Zainteresowanie dana usługą czy towarem na rynku, konkurencja, nasze kompetencje i wykształcenie to tylko niektóre z czynników, jakie będą miały wpływ na powodzenie całego projektu.
Przykładowy pomysł na biznes – szkoła językowa
Dzisiaj podpowiemy Wam, w jakiej branży najłatwiej i też najlepiej rozwijać swój biznes. Okazuje się, że zawsze warto inwestować w edukację. Nie ma idealnego projektu, który sprawdzi się w 100%. Pomysł na biznes – szkoła językowa to jedno, ale liczy się też zaangażowanie jej założyciela.
Przede wszystkim, trzeba mieć ku temu odpowiednie predyspozycje, jak zresztą w każdej branży. Ukończenie studiów na kierunku filologia angielska a potem podyplomowych z nauczania początkowego da możliwość stawiania pierwszych kroków jako samo zatrudniony. Pamiętajmy, że możemy płynnie władać językiem angielskim, ale tylko potwierdzenie naszych umiejętności, kompetencji i wiedzy pozwoli zdobyć zaufanie potencjalnych klientów.
Otwarcie samej szkoły nie jest wielkim problemem. Branża lingwistyczna nie wymaga wiele. Na początku wystarczy wynajęta sala a nawet prowadzenie lekcji w domu. Wraz z rozwojem można myśleć o własnym obiekcie, w jakim odbywać miałyby się lekcje.
Pamiętajmy, że chociaż każdego roku wzrasta konkurencja, to nadal najwyższy poziom świadczonych usług obroni się sam. Klienci zapewne docenią nasze zaangażowanie i profesjonalizm.