Rekonstrukcja piersi po mastektomii

korekta biustu warszawa

Zabieg usunięcia gruczołu piersiowego najczęściej realizowany jest z przyczyn onkologicznych. Kobiety, które go przeszły mogą skorzystać z usług klinik chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej, zajmujących się rekonstrukcją piersi.

Tego typu zabiegi przeprowadzane są z użyciem najnowocześniejszych metod i narzędzi, dlatego dają one gwarancję nie tylko wysokiej skuteczności, ale również bezpieczeństwa. Czynnikiem kwalifikującym do rekonstrukcji jest wspomniana mastektomia onkologiczna. Warszawa jest miastem, w którym działa wiele cenionych klinik, zatrudniających mnóstwo uznanych specjalistów. W odpowiedni sposób przygotowują oni pacjentki do zabiegu, a także wyjaśniają wszelkie związane z nim wątpliwości. Wybór takiej kliniki musi oczywiście zostać poprzedzony dokładną analizą dostępnej oferty. Tak aby ostateczny wybór rzeczywiście okazał się trafiony.

Na czym polega rekonstrukcja?

Celem zabiegu jest odtworzenie wyniosłości piersi po usunięciu gruczołu piersiowego. Warto nadmienić, że rekonstrukcja może zostać wykonana tuż po tym lub dopiero po pewnym czasie. Czego używa się do rekonstrukcji? Tkankami pobieranymi z ciała pacjentki lub implantami. Dostępne są również metody hybrydowe, w ramach których wykorzystywany jest zarówno implant, jak i tkanka.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania związane z tego typu zabiegami? Przede wszystkim rak zapalny. Do czynników zwiększających ryzyko pojawienia się ewentualnych powikłań należy natomiast cukrzyca, otyłość, a także palenie tytoniu. Problem stanowić może również przebyta w przeszłości radioterapia klatki piersiowej.

Jak można się domyślić, bezpośrednio po rekonstrukcji należy zachować szczególną ostrożność. Zaleca się noszenie specjalnych biustonoszy uciskowych, które zmniejszają obrzęk i usprawniają proces gojenia ran. Oczywiście sama rekonstrukcja nie jest jedynym zabiegiem realizowanym w klinikach. Sporą popularnością cieszy się korekta biustu. Warszawa jest miastem, w którym działa wiele klinik zajmujących się na przykład powiększaniem i podnoszeniem piersi.