Jak sprzątać po zmarłym?

sprzątanie po zmarłych warszawa

Śmierć często przychodzi niespodziewanie, na skutek jakiejś choroby lub wypadku. Jeżeli nie utrzymujemy codziennego kontaktu ze schorowanym bliskim, który mieszka samotnie, możemy nie zorientować się, że od paru dni nie żyje. W przypadku śmierci człowieka wskazane jest, by możliwie najszybciej zabezpieczyć miejsce zgonu oraz usunąć skutki rozkładu ciała.

Ludzki organizm po śmierci  bardzo szybko ulega rozkładowi. Ponadto, gdy procesy życiowe już nie zachodzą, wydzielane z ciała są szkodliwe dla naszego zdrowia płyny, którym towarzyszy specyficzny, odrażający zapach. Z tego względu czynności sprzątające powinny być przeprowadzane jak najszybciej, dopóki nie spowodują dodatkowych strat materialnych.

Jeżeli ciało znalezione jest względnie szybko, poradzimy sobie jeszcze z posprzątaniem takiego miejsca na własną rękę. Jeżeli jednak minęło już kilkadziesiąt godzin, zwykłe środki czystości oraz klasyczne metody sprzątania mogą nie rozwiązać problemu. W takim przypadku powinniśmy niezwłocznie zadzwonić po firmę, która zajmuje się takimi rzeczami na co dzień. Najszybszym sposobem na zlokalizowanie okolicznych specjalistów świadczące tego typu usługi jest wpisanie w wyszukiwarkę frazy typu „sprzątanie po zmarłych Warszawa” i skontaktowanie się z nimi telefonicznie. Ważne jest, aby zatrudniana firma cieszyła się dobrą opinią, ponieważ cały proces sprzątania takiego miejsca musi być przeprowadzony bardzo starannie.

Fachowcy sprzątający miejsce na samym początku wynoszą wszelkie ruchome elementy wyposażenia, w którym będą podejmować dalsze działania. W przypadku, gdy ciało ulega rozkładowi już od dłuższego czasu, a specyficzny zapach zdążył zadomowić się w elementach będących w pomieszczeniu, może okazać się konieczne nie tylko wyrzucenie mebli, ale również zerwanie podłogi oraz tapet ze ścian. Dalszym etapem jest wykonanie dezynfekcji pomieszczenia przy pomocy specjalistycznego sprzętu oraz chemiczne pozbycie się smrodu.