Jak dbać o skórę twarzy?

kosmetyki arbonne opinie

Nasza twarz zdradza nie tylko nastrój, stres czy zmęczenie. Mówi również o naszym wieku, a jeśli nie będziemy o nią odpowiednio dbać, może wskazywać ten niekorzystnie zawyżony. To właśnie skóra twarzy jest najdelikatniejsza, biorąc pod uwagę całe ciało. To na niej pojawiają się pierwsze zmarszczki, to ona stale narażona jest na negatywne działanie czynników zewnętrznych. Nie zakrywamy jej, wpływ na nią mają więc silne promienie słońca, wiatr, mróz, ale też zanieczyszczenia, których w powietrzu jest ogrom. Tylko właściwa higiena oraz dodatkowa pielęgnacja przy wykorzystaniu kosmetyków dedykowanych konkretnym typom cery, pozwoli zachować ją w jak najlepszej kondycji. Podpowiadamy, jak dbać o skórę twarzy każdego dnia.

Codzienny rytuał mycia skóry twarzy

Żadne kremy, maseczki, serum ani maści nie wykażą pozytywnego działania, jeśli zostaną nałożone na skórę niewłaściwie oczyszczoną. Pory są wtedy zapchane, niemożliwe staje się więc wnikanie w głąb dobroczynnych, aktywnych składników. W pierwszej kolejności należy więc pozbyć się resztek makijażu oraz zabrudzeń ze skóry twarzy. Najlepiej korzystać z mleczka, później toniku, a na samym końcu odżywczego kremu. Wszystkie kosmetyki muszą być dobrane odpowiednio do rodzaju cery. Skóra wrażliwa wymaga, by stosować jedynie środki naturalne albo kosmetyki Arbonne. Opinie potwierdzają, że te nie będą podrażniać delikatnej cery. Do cery tłustej przydadzą się kosmetyki o działaniu przeciwzapalnym, antybakteryjnym oraz normalizującym wydzielanie nadmiernej ilości sebum. Cerze przesuszonej oraz normalnej przyda się zaś dawka nawilżenia.

Nocna regeneracja

Chociaż ludzka skóra ma zdolności regeneracyjne i w naturalny sposób produkuje nawilżający kwas hialuronowy czy ujędrniający kolagen i elastynę, to warto ją w tym procesie wspierać. Idealnie jest przygotować skórę na noc, bo to właśnie w czasie odpoczynku całego organizmu, dochodzi do najbardziej intensywnej odbudowy. Zaserwowanie dodatkowych składników odżywczych będzie więc działać tylko pozytywnie. Nocą można sprawnie skórę nawilżać, dotleniać, ale również działać przeciwzmarszczkowo. Idealnie sprawdzą się kosmetyki w postaci kremu albo serum z dodatkiem odmładzającej witaminy E oraz naturalnych antyoksydantów. Przykładem mogą być kosmetyki arbonne. Opinie o nich wskazują, że doskonale nadają się do stosowania na noc. Co więcej, możemy dobierać poszczególne preparaty zgodnie z typem cery.

Optymalna ochrona na dzień

Odpowiednie będą kosmetyki pod makijaż, które będą chronić przed silnymi promieniami słońca (mają zawierać filtry UVA), ale też wiatrem czy mrozem. Witaminowy krem na dzień będzie świetną bazą dla kosmetyków kolorowych. W przypadku cery tłustej zapobiegnie świeceniu się skóry, natomiast cerze suchej pozwoli na optymalne nawilżenie.