Czym są nowoczesne technologie w szkołach?

stół interaktywny

Szkoła zazwyczaj kojarzy nam się ze stosem książek i zeszytów, które uczeń codziennie zabiera ze sobą do szkoły. Mało kto jednak ma świadomość, że nowe technologie są coraz bardziej obecne w edukacji. Dzięki temu korzystanie wyłącznie z książek jest uzupełnianie nowościami technologicznymi.

Nauka w szkole dzisiaj znacznie różni się od tej sprzed kilkunastu lat. Wszystko za sprawą postępu technologicznego, który obdarza nas ciekawymi rozwiązaniami. Jednym z nich jest Magiczny Dywan, który jest urządzeniem stworzonym z myślą o potrzebach dzieci. Zasada działania Magicznego Dywanu opiera się na wyświetlaniu obrazu na podłodze. Stół interaktywny rozpoznaje ruch co umożliwia działanie różnych gier, które stanowią połączenie nauki i zabawy. W ten sposób uczniowie mogą uczyć się liczenia poprzez bieganie lub skakanie po kolorowych cyferkach i innych obiektach, które są częścią gry. Ponadto gry podzielone są na pakiety, które różnią się poruszaną tematyką, więc dzieci mogą się uczyć, programowania, liczenia,

Magiczny Dywan jest praktycznym cyfrowym rozwiązaniem, które może być wykorzystywane również jako wyposażenie sal zabaw. Sprawia to że jego zastosowanie jest uniwersalne i nie ogranicza się tylko do obiektów edukacyjnych. Dzieci zamiast spędzać godziny przed komputerem lub tabletem mogą skorzystać z aktywnej rozrywki połączonej z nauką. Jest to optymalne połączenie biorąc pod uwagę skalę problemu związanego z ciągłym przebywaniem dzieci przed komputerem. Przez to zwiększa się aktywność ruchowa dzieci. Wzmacniane są również relacje pomiędzy dziećmi, ponieważ wspólna rozgrywka wymaga wzajemnej współpracy.