Akcesoria, które ułatwią opiekę nad niemowlęciem

dla dzieci

Z niecierpliwością oczekujesz przyjścia na świat swojego pierwszego dziecka? Bez wątpienia będzie to chwila wyjątkowa, ale musisz się do niej właściwie przygotować. Pamiętaj, że po porodzie opieka nad noworodkiem będzie pochłaniać Cię całkowicie, a Ty nie będziesz mieć czasu na zakupy. Właśnie dlatego już teraz skompletuj wyprawkę, w której znajdą się niezbędne akcesoria. Większość z nich przyda Ci się zresztą zaraz po porodzie, warto więc, by były przygotowane znacznie wcześniej. Jaki sprzęt i akcesoria przydadzą się do opieki nad niemowlęciem? Na naszej liście nie znalazły się produkty pierwszej potrzeby z zakresu higieny czy pielęgnacji, ale takie, które z całą pewnością ułatwiają takie zabiegi, a nierzadko funkcjonowanie całej rodziny, w której właśnie na świat przyszło dziecko.

  1. Elektroniczna niania z monitorem oddechu

Ten sprzęt przyda się nie tylko w dużym domu, ale także w niewielkim mieszkaniu. Wyobraź sobie, jak duży komfort odczuwa młoda mama, która podczas snu swojego dziecka nie musi czuwać przy jego łóżeczku, ale w tym czasie może wykonywać zupełnie inne czynności? Dzisiaj tego rodzaju akcesoria dla dzieci i niemowląt to już standard. Dają nie tylko ogromną swobodę, ale czuwają też nad bezpieczeństwem najmłodszych. Pod kątem wieli pomocnych artykułów dla dzieci, odwiedź koniecznie sklep Raczkujemy.pl.

  1. Laktator, podgrzewacz do butelek, wyparzacz

Większość kobiet nastawiona jest na karmienie piersią, jednak nie zawsze jest to łatwe. Nie można też wykluczać tych, które decydują się na karmienie dziecka mieszankami. Jeśli zaliczasz się do tego grona, przed porodem wybierz kilka butelek z odpowiednim smoczkiem. Przyda się też sterylizator, by zachować optymalną higienę. Jeśli chcesz zaś wspomagać naturalny proces karmienia piersią, kup laktator – ten przyda się nie tylko do pobudzania laktacji, ale również po to, by ściągnąć pokarm i na przykład go zamrozić. Dzięki temu zapewnisz dziecku naturalne mleko nawet pod swoją nieobecność.

  1. Bujak z wibracjami

Noszenie i usypianie dziecka może okazać się prawdziwą udręką. Na szczęście z pomocą przychodzą producenci, którzy oferują dla dzieci akcesoria różnego rodzaju. Doskonale sprawdza się bujak z funkcją wibracji. Te uspokoją niemowlę i sprawią, że szybko zapadnie w błogi sen.

  1. Kołyska

Łóżeczko jest niezbędnym elementem wyprawki dla noworodka, ale przyda się także niewielka kołyska, którą można postawić w dowolnym miejscu w domu. Dzięki temu noworodek może spać w pobliżu osób dorosłych. Doskonałym pomysłem jest też nabycie tzw. dostawki do łóżka rodziców.

  1. Wanienka z siedziskiem

Kąpiel noworodka w standardowej wannie nie jest wygodna, jeszcze gorzej, jeśli łazienka wyposażona jest w brodzik z prysznicem. Lepiej sprawdzi się plastikowa wanienka ze specjalnym podkładem i siedziskiem, a dzisiaj ogromną popularnością cieszą się dzisiaj wiaderka do kąpieli najmłodszych.

  1. Projektor muzyczny

Nowo narodzone dzieci nie widzą jeszcze dobrze, ale za to mają świetny słuch. Nad łóżeczkiem warto zawiesić karuzelę z projektorem. Ten sprzęt zainteresuje malucha już od pierwszych dni jego życia. Dobrze, jeśli będzie w intensywnych barwach, bo takie są najlepiej zauważalne przez dziecko. Projektor zajmie dziecko w łóżeczku na dłuższą chwilę, a mamie da czas na odprężenie.