Wybielanie zębów – zawsze pod kontrolą!

sklep dentystyczny

Jak to jest z tym wybielaniem zębów? Czy zawsze warto się na nie zdecydować w zaciszu własnego domu? A może lepiej powierzyć swoje uzębienie komuś profesjonalnemu? Fakt, każdy sklep akcesoria stomatologiczne ma w swej ofercie sprzęt do wybielania. Ale czy zawsze jest on skuteczny?

Wybielanie? Tak, ale bezpiecznie!

Jeśli ktoś chce wybielać zęby, to powinien to robić przede wszystkim w sposób bezpieczny. Niektóre środki wykorzystywane do tego celu są dość – delikatnie mówiąc – agresywne. Mogą one doprowadzić do uszkodzenia dziąsła, zębów i jamy ustnej. Trzeba też pamiętać, że takie preparaty mogą źle wpłynąć na rany dziąseł i dziury w zębach. Ich oddziaływanie na takie uszkodzenia może znacznie pogorszyć stan uzębienia, co w praktyce przełoży się na dodatkowe koszty opieki. Nie można zapominać, że to, co sprawdzi się jako zaopatrzenie gabinetu stomatologicznego, nie zawsze sprawdza się w zaciszu domowego ogniska.

Jaśniejsze zęby? Czemu nie!

Co ważne, idealnie lśniące zęby nie zawsze są oznaką zdrowia i higieny. Bądźmy szczerzy – część past jest przeznaczona głównie do wybielania zębów. Stosuje się je jednak dopiero wtedy, gdy stan całego uzębienia jest w miarę zadowalający. Dlatego ich wybielanie za każdą cenę jest nieodpowiednie. Dobrym rozwiązaniem jest np. walka z kamieniem nazębnym. Jest to jeden z tych czynników, które w znacznym stopniu wpływają na utratę przez zęby naturalnej bieli. Na szczęście praktycznie każda hurtownia stomatologiczna ma w swej ofercie produkty, które pomogą usunąć taki kamień. Co więcej, czynność ta nie musi być wykonywana przez dentystę, lecz również przez pielęgniarkę. Mimo to zaleca się, aby zabieg wybielania zębów był wykonywany pod dyktando specjalisty. Tylko on może tak naprawdę ustalić jego zasadność.

Reasumując, każdy sklep dentystyczny Warszawa ma w swej ofercie produkty do wybielania zębów. Problem polega na tym, że nie zawsze warto je stosować bez wcześniejszej kontroli z dentystą. W przeciwnym razie takie wybielanie może przynieść skutki zupełnie inne od tego, czego oczekiwano.