W czym tkwi największy potencjał rezonansu magnetycznego?

badanie mri

Profesjonalna diagnostyka medyczna, nawet najdroższa generuje ogromne oszczędności na terapiach kardiologicznych, ortopedycznych, onkologicznych i wielu innych. Rezonans magnetyczny w Warszawie to jedno z tych narzędzi, które dobrze zastosowane potwierdzają w pełni poziom rozwoju schorzenia w trójwymiarze. Czym charakteryzuje się taka metoda diagnostyczna, kiedy działa najlepiej i w czym tkwi jej przewaga dla pacjenta? Poniżej znajdziesz kilka praktycznych wskazówek.

Podstawowe informacje o rezonansie magnetycznym dla pacjenta zainteresowanego diagnostyką

Rezonans magnetyczny głowy to tylko jeden z kierunków badania, ale masz jeszcze do czynienia z rezonansem kręgosłupa, jamy brzusznej i praktycznie całego organizmu. Obrazowanie w trójwymiarze na praktycznie wszystkich płaszczyznach nie pozostawia wątpliwości, co do skali rozwoju choroby, patologii narządów wewnętrznych, zapaleń. Rezonans potwierdza stwardnienie rozsiane, chorobę Parkinsona i wiele trudniejszych wad. Im więcej trudności w postawieniu diagnozy, tym większa presja na wykorzystanie rezonansu z kontrastem. Jeżeli chodzi o kontrast nie wpływa negatywnie na ludzki organizm. To środek neutralny przydatny jedynie do zwiększenia jakości samego obrazowania. Nie musisz się martwić ryzykiem zatrucia chemią. Rezonans magnetyczny wykorzystuje w pracy pole magnetyczne, bardzo silne, dlatego pacjentom zaleca się usunięcie wszelkich metalowych elementów, w tym niektórych protez. Lepiej podejść do tego zadania świadomie, bo w przeciwnym wypadku badanie może nie wyjść. Rezonans trwa w granicach 30 minut, czasami nieco dłużej lub krócej w zależności od zastosowanej technologii i stanu badanego.

Dlaczego to bardzo wygodna forma diagnostyki organizmu?

Największy potencjał rezonansu magnetycznego NFZ tkwi w zerowej inwazyjności. Badanie nie wywołuje bólu i dyskomfortu. Wystarczy tylko leżeć we wskazanym przez lekarza miejscu. Jeżeli zależy Ci na solidnym potwierdzeniu stanu organizmu diagnostyka z udziałem pola magnetycznego i fal radiowych to doskonałe rozwiązanie, chociaż na pewno nie należy do najtańszych.

Szczegółowe informacje: https://galeria-sportu.pl/na-czym-polega-rezonans-magnetyczny/