Transport ponadgabarytowy. Polska ma doskonałe rozwiązania

transport morski kontenerowy

Dziś chcąc przetransportować towar o nienormatywnych rozmiarach, nie napotyka się na przeszkody. Z powodzeniem działa transport ponadgabarytowy. Polska oferuje świetne rozwiązania dla przedsiębiorców i nie tylko.

Czym jest transport ponadgabarytowy? Polska go oferuje

Jak sama nazwa wskazuje, transport ponadgabarytowy (Polska to kraj, z którego można nadać tego typu przesyłki) to przewóz ładunków, które są w nietypowych rozmiarach. Krótko mówiąc, jeśli ładunek nie mieści się w określonych przez przepisy i normy wymiarach bądź kształtach, to nie znaczy, że nie da się go nadać zgodnie z prawem drogowym. Da się, ale po specjalnym przygotowaniu i spełnieniu wielu istotnych formalności. A co w tym wszystkim jest najważniejsze? Wiadomo – pozyskanie niezbędnych zezwoleń. Co sprawia, że transport można nazwać ponadgabarytowym? Oczywiście jego wymiary i waga. Np. za ponadnormatywną będzie uznana przesyłka o wymiarach 1600 cm długości, 400 cm wysokości oraz 250 cm szerokości.

Transport morski kontenerowy

Ciekawą propozycją transportu dostępnego w polskich firmach spedycyjnych jest transport morski kontenerowy. Zdecydowanie jest to najbardziej ekologiczna i przyjazna środowisku metoda przewozu. Kontenery pozwalają na bezpieczny transport z wygodnym grupowaniem towarów. Trzeba jednak pamiętać, aby właściwie dobrać rodzaj kontenera do rodzaju transportu. Inny model sprawdzi się do przewozu ciężkiego sprzętu, inny będzie odpowiedni dla produktów wymagających utrzymania określonej temperatury.