Prowadzisz punkt informacyjny? Oto, co powinno się w nim znaleźć

stojaki metalowe

Dostęp do jasnych informacji jest bardzo ważny dla klientów wielu sklepów, supermarketów, galerii, muzeów czy też wystaw. Pozwala ona lepiej zorientować się w dostępnej ofercie, a także znacznie poszerzyć wiedzę na dany temat.

Wszystko to sprawia, że różnego rodzaju punkty informacyjne są bardzo potrzebne. Oczywiście pod warunkiem, że zostaną we właściwy sposób przygotowane. Pod uwagę trzeba wziąć przede wszystkim ich wyposażenie, w którym powinny znaleźć się odpowiednie standy informacyjne oraz regały.

Jakie regały i stojaki warto kupić do punktu informacyjnego?

 

Na rynku występują one w wielu odmianach i konfiguracjach, co z jednej strony jest dobrą informacją, ponieważ zapewnia swobodę wyboru, z drugiej jednak może powodować poważne problemy decyzyjne. Pod uwagę trzeba wziąć przede wszystkim specyfikę samego punktu informacyjnego – ilość wolnej przestrzeni, możliwości zabudowy, a także rozkład poszczególnych elementów. Na tej podstawie należy podejmować decyzje.

W tym miejscu warto przedstawić wszystkie najpopularniejsze rozwiązania dostępne na rynku. W ten sposób łatwiej można bowiem podjąć ostateczną decyzję i zakupić konstrukcje, które faktycznie okażą się przydatne.

  • Standy na ulotki – proste, standardowe ekspozytory, które przeważnie wyróżniają się niewielką wagą i dość ograniczoną budową. Dzięki temu nie zajmują zbyt wiele wolnego miejsca. Można je swobodnie przenosić i dostosowywać do specyfiki samego punktu.
  • Ekspozytory na prasę – dostępne zarówno w wersjach wewnętrznych, jak i zewnętrznych, które powinny wyróżniać się mocną budową, odporną na wpływ czynników szkodliwych, a zwłaszcza wilgoci.
  • Stojaki koszowe – bardzo funkcjonalne konstrukcje, w których może znaleźć się niemal wszystko – od ulotek, po gazetki czy też informatory.
  • Regały siatkowe – w tej grupie znajduje się na przykład stojak na katalogi, który zapewnia ich udaną ekspozycję, co oczywiście pozytywnie wpływ na zainteresowanie dostępnymi materiałami. Z tego właśnie powodu są one bardzo często montowane w punktach informacyjnych.

Podczas wyboru powyższych konstrukcji warto dokładnie sprawdzić sposób ich wykonania, jak również rodzaj użytych materiałów. Nie należy przy tym skupiać się wyłącznie na cenie. Usilne poszukiwanie oszczędności może bowiem skończyć się zakupem czego, coś szybko będzie nadawało się wyłącznie do wyrzucenia. Lepiej więc dokładnie przeanalizować wszystkie kwestie oraz parametry, które mogą mieć wpływ na przydatność konkretnych ekspozytorów.