Pozbądź się robaków raz na zawsze

dezynsekcja warszawa

Problem insektów w domach i mieszkaniach często bywa niezwykle trudny do rozwiązania. Najczęściej można je spotkać w miejscach, gdzie jest ciepło oraz wilgotno. Co ważne, insekty z łatwością mogą migrować pomiędzy mieszkaniami w bloku, także jeżeli mamy sąsiada bałaganiarza, również powinniśmy mieć się na baczności. Na co więc musimy zwrócić uwagę wybierając mieszkanie i jak się pozbyć nieproszonych gości, jeżeli takowi się pokażą?

Insekty występują szczególnie w budynkach, których stan pozostawia wiele do życzenia. Wilgoć i kurz to idealne środowisko dla ich rozwoju. Niektóre gatunki robaków nie tylko kryją się w szparach i szczelinach, ale również w miejscach takich jak ubrania, a nawet pościel. Warto także zwrócić uwagę na okoliczne zsypy śmieci – jeżeli są w opłakanym stanie a do tego blisko budynku, jest to poniekąd zaproszenie insektów do mieszkań. Wybierając mieszkanie, powinniśmy zwrócić także uwagę na panującą w nim temperaturę – większość robactwa woli rozwijać się w ciepłych pomieszczeniach, dlatego należy utrzymywać temperatury wyższej niż 21 stopni. Kolejnymi elementami, jakie musimy sprawdzić to szafy i meble (szczególnie te tapicerowane).

Jeżeli przyjdzie nam się zmierzyć z pluskwami i innymi gatunkami robaków, nie ma na co czekać i trzeba się pozbyć ich jak najszybciej. Najskuteczniejszą metodą jest oczywiście wezwanie firmy sprzątającej, która dysponuje specjalistycznym sprzętem i bez problemu upora się z insektami. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę typu „dezynsekcja Warszawa” i wybrać polecaną przez wcześniejszych klientów firmę. Istnieje też kilka domowych sposobów na pozbycie się niechcianych gości. Jednym z najczęstszych insektów jest karaluch. Znanym sposobem, który może pomóc w ich wytępieniu, jest rozstawienie kilku szklanek z piwem, w których karaluchy się po prostu utopią. Skuteczne też są lepy (np. takie na mrówki), jednak nie daje to gwarancji likwidacji insektów. Mole natomiast można skutecznie przepędzić zapachami.