Imprezy według regionalnych obostrzeń – czerwona strefa

fotobudka na wesele

Polska została podzielona na strefy. Wydzielono powiaty względnie bezpieczne, te o średnim zagrożeniu oraz strefę czerwoną, czyli z największą liczbą ognisk. Chodzi oczywiście o pandemię koronawirusa, ilość zarażeń na danym terenie i wprowadzone restrykcje. Obostrzenia różnią się w zależności od ustalonego koloru stref.

Największa izolacja społeczna obowiązuje w strefie czerwonej, do której niezmiennie należy Śląsk. Tam funkcjonuje nakaz noszenia maseczek w każdej strefie publicznej, nie tylko w sklepach czy innych przestrzeniach zamkniętych. Zakaz prowadzenia działalności mają kluby nocne i dyskoteki, zaś lokale gastronomiczne mogą działać, natomiast obsługa musi mieć zasłonięte usta i nos. Sami goście muszą zachować bezpieczny odstęp, co najmniej 4 metry od siebie.

 

Organizacja wydarzeń okolicznościowych

Jak jest z organizacją imprez specjalnych, wydarzeń okolicznościowych, takich jak wesela? Od dawna wiadomo już, że duże skupiska ludzi prowadzą najczęściej do ognisk masowego zarażenia koronawirusem. W strefie czerwonej są dozwolone, ale oprócz obsługi nie może znaleźć się na nich więcej niż 50 osób. Obsługa musi mieć zakryte usta oraz nos.

 

Atrakcje na weselach

Co ciekawe, chociaż same wesela nie są zabronione, to jednak zaleca się sporą dozę ostrożności. Jeśli nie zachodzi taka konieczność, warto nie serwować gościom specjalnych atrakcji. Możliwa jest fotobudka, w której można wykonywać szalone zdjęcia, ale do jej wnętrza powinno się wchodzić pojedynczo – nadal zalecane jest przecież trzymanie odstępu. O ile fotobudka na wesele to nadal dobry pomysł, to organizatorzy sugerują, by na takie imprezy nie zapraszać teraz artystów, którzy przedstawiają specjalne pokazy. Mowa tu o tancerzach, magikach czy innych, którzy dotychczas stanowili niewątpliwą atrakcją. O wiele lepiej jest zorganizować pokaz sztucznych ogni, który nie wymaga zapraszania na salę weselną dodatkowego personelu.

Pamiętajmy też, że w strefie czerwonej o ile dozwolone są wesela i inne imprezy rodzinne, to jeśli istnieje taka możliwość, warto przesunąć ich termin. Do tej pory funkcjonuje też zakaz organizacji festynów, koncertów, wystaw, nawet jeśli te odbywają się w plenerze. Wszystko po to, by nie ryzykować zarażeniem COVID i móc cieszyć się pełnym zdrowiem. Tylko w ten sposób pandemia zostanie szybko poskromiona.