Domowe sposoby na mycie okien

mycie okien w mieszkaniach warszawa

Wiosna przez wiele osób kojarzona z kwiatami, wyższą temperaturą i śpiewem ptaków, jest także czasem, w którym w mieszkaniach przeprowadza się generalne porządki. Pozbywamy się z naszych domów nieużywanych ubrań mebli oraz sprzętów, a dodatkowo sprzątamy miejsca, o której nie dbamy aż tak regularnie, jak o te najbardziej eksploatowane. Do takich czynności z pewnością należy mycie okien w mieszkaniach. Warszawa ma to do siebie, że zimą w powietrzu regularnie unosi się pył ze spalin i inne zanieczyszczenia, dlatego wiosną szyby od zewnętrznej strony są w opłakanym stanie. Jak skutecznie umyć okna i jakich środków do tego użyć?

W sklepach jest całe mnóstwo środków chemicznych, których głównym przeznaczeniem jest właśnie mycie okien. Jednak nie wszystko złoto, co się świeci i wiele z tych preparatów nie tylko pozostawia smugi na szybach, ale również mogą powodować podrażnienia skóry. Z tego względu warto postawić na płyny do mycia, które możemy przygotować sami. Jednym z najlepszych połączeń, jakie w tym przypadku się sprawdza jest roztwór wody z octem w stosunku 1:1. Ocet doskonale poradzi sobie z wszelkim brudem, a dodatkowo nabłyszcza powierzchnię. Jeżeli przeszkadza nam zapach octu, alternatywnym rozwiązaniem jest wciśnięcie cytryny do wody (1 cytryna na 2,5 litra). Kwas z owocu cytrusa nie tylko czyści, ale również wybiela i odświeża. Jeżeli jednak nie chcemy bawić się w alchemię, najlepszymi preparatami do mycia okien są samochodowy płyn do spryskiwaczy lub zwykły płyn do mycia naczyń.

A czego używać do wycierania szyb po myciu? Jak się okazuje, dobrym rozwiązaniem są lepszej jakości ręczniki papierowe. Również doskonale sprawdzi się pieluszka tetrowa lub szmatka zrobione ze starej bawełnianej koszulki.