Dlaczego wybrać taras kompozytowy?

deski na taras

Jeszcze jakiś czas temu, jeśli ktoś brał się za budowę tarasy w lub altany, wybierał klasyczne deski z różnego rodzaju gatunków drzew. Trend ten się zmienia, ponieważ na rynku coraz śmielsze kroki stawia kompozyt drewna. Materiał ten jest mieszanką tworzywa sztucznego oraz mączki drzewnej, dzięki czemu posiada wiele korzystnych cech, które deski na taras powinny spełniać.

Deski wykonane z kompozytu przede wszystkim są dużo bardziej odporne na czynniki zewnętrzne, niż ich drewniana konkurencja. Kompozyt nie wyciera się, odporny jest na zarówno niską, jak i wysoką temperaturę, a także nie wypala się pod wpływem promieni słonecznych. Dodatkowo nie wypaczają się i nie wymagają takiej pielęgnacji jak klasyczne drewno.

Drewniane deski mają wielu zwolenników, którzy chcą stawiać na jak najbardziej naturalne materiały, a do tego trzeba przyznać, że są one unikalne – każda z desek ma wyjątkowe usłojenie, co może stanowić ozdobę i dobrze komponować się z resztą elementów. Drewno zależnie od gatunku ma różne odcienie oraz strukturę, jednak i w tym aspekcie kompozyt już nie ustępuje – deski kompozytowe również dostępne są w wielu odcieniach, a do tego pozbawione są wszelkich zadr, dzięki czemu można chodzić w nich bez butów.  Warto też dodać, że nie nagrzewają się aż tak jak deski drewniane i co ważne – mają właściwości antypoślizgowe, co jest przydatne zwłaszcza po deszczu.

Dla wielu osób ważne przy wyborze materiału na balkon czy taras jest także łatwe usuwanie z niego zabrudzeń. Jeżeli ktoś często grilluje i zaprasza znajomych, po każdej takiej imprezie podłoga jest zabrudzona, lepi się od rozlanego soku, dlatego dobrze jest, gdy jedyną czynnością, by to posprzątać było przejechanie po podłożu mokrym mopem. Kompozyt należy do tych materiałów, które bez problemu można wyczyścić jedynie wodą i podstawowym środkiem czystości.