Czysta woda zawsze pod ręką dzięki butelkom filtrującym

butelka na wodę

Regularne nawadnianie organizmu jest szalenie istotne. Nie tylko dla sportowców, ale dla wszystkich osób, którym zależy na własnym zdrowiu. Jeśli w organizmie zabraknie wody, pojawią się poważne problemy ze skórą, a nawet funkcjonowaniem wielu układów. Z tego właśnie powodu warto stale uzupełniać jej ilość.

Jak to robić? Oczywiście poprzez spożywanie wody – zarówno w napojach, jak i w czystej postaci. Nie musi być to jednak woda butelkowa, którą znajdziemy w sklepach. Nic nie stoi bowiem na przeszkodzie ku temu, aby skorzystać z własnego jej źródła, czyli kranu. Zapewne w tym miejscu wiele osób się skrzywiła. W końcu woda kranowa nie zawsze jest tak dobra, jak może się wydawać. Zawiera chlor i liczne drobne zanieczyszczenia. To prawda, ale istnieje produkt,  który pozwala uporać się z tym problemem. Jest nim butelka na wodę z filtrem, która na rynku występuje w wielu odmianach i konfiguracjach. Dzięki temu każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie.

Jak działają butelki z filtrem?

 

Filtr to element wykonany ze specjalnie dobranych materiałów, które odpowiadają za proces filtracji. Zdecydowanie najczęściej wykorzystywane są tak zwane filtry węglowe, które skutecznie pochłaniają chlor, kawałki rdzy i wiele innych zanieczyszczeń znajdujących się w wodzie. Dzięki temu możemy spożywać oczyszczoną, świeżą i smaczną wodę – nie tylko w domu, ale też podczas treningu, w pracy czy też w trakcie jazdy na rowerze.

Jak już wspomnieliśmy, tego typu butelka na wodę przygotowywana jest w wielu odmianach, które są zróżnicowane nie tylko pod względem rodzaju użytego filtra, ale również konkretnych parametrów, takich jak chociażby pojemność. Znaczenie ma również sposób ich wykonania. Producenci przygotowują między innymi dedykowane butelki dla sportowców, jak również wysokiej jakości produkty uniwersalne, które doskonale sprawdzają się w domu. Dzięki nim zawsze możemy mieć dostęp do czystej wody. Wystarczy je tylko napełnić.

Warto podkreślić, że zakup butelki wcale nie wiąże się z dużym wydatkiem. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na model niewielki (np. o pojemności 0,5 l), bardzo duży czy też wyposażony w dodatkowe elementy, takie jak chociażby koszyczki na owoce i zioła.

Butelka z filtrem, to obok dzbanka filtrującego jeden z tych produktów, które pozwalają znacząco ograniczyć zakup wody butelkowanej, w której znajdują się cząstki plastiku. Warto z nich korzystać zarówno ze względu na własne zdrowie, jak i otaczające nas środowisko.