Wizyta u fryzjera czy barbera?

dobry fryzjer Ursynów

Wielu mężczyzn zastanawia się, kto lepiej zadba o ich włosy. Wybór nie jest wcale taki oczywisty i każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Warto już na wstępie zaznaczyć, że salony barberskie rozkwitły dopiero na przestrzeni ostatnich kilku lat, co mocno związane jest z modą na noszenie zarostu lub brody. Fakt ten pozytywnie też wpłynął na postrzeganie „zadbanego faceta”. Jeszcze niedawno można się było spotkać z wieloma opiniami, że dłuższe włosy u mężczyzn, lub korzystanie z bardziej wyszukiwanych kosmetyków jest mało męskie. Dziś takie głosy milkną, a coraz większa liczba facetów faktycznie o siebie chce dbać.

Fryzjer
Każdy będąc dzieckiem chodził do fryzjera, często razem z którymś z rodziców. Fryzjer zazwyczaj nie specjalizuje się tylko we fryzurach męskich, a więc ma szerszy wachlarz umiejętności pod tym względem. Co ważne, fryzjerzy podejmują się praktycznie każdego zadania i są w stanie wykonać dla klienta naprawdę wyszukane zabiegi z włosami. Kolejną zaletą wizyty w salonie fryzjerskim jest możliwość koloryzacji włosów – szczególnie, że ostatnimi czasy była moda na farbowanie włosów nie tylko przez kobiety, ale farbowali je również mężczyźni. Mowa tutaj niekoniecznie o wielkiej metamorfozie, ale część facetów decyduje się w ten sposób zakryć swoje pierwsze siwe włosy.

Barber
Barberów można określić mianem specjalistów od fryzur męskich – ale nie wszystkich fryzur męskich. Czują się pewnie w stylizacji klasycznych cięć, takich jak undercut lub pompadour. Są także mistrzami w cieniowaniu boków. Salony barberskie są także zazwyczaj wyposażone w lepszej jakości sprzęt, który pozwala na dopracowanie klasycznych fryzur w każdym detalu. Jeżeli należysz do osób, które noszą brodę lub zarost, również powinieneś wybrać wizytę u barbera, ponieważ to właśnie on jak nikt inny o nią zadba.

Pomijając już aspekty różniące fryzjera i barbera, warto wybierać te salony, które są polecane i cieszą się dobrą renomą. Najszybszym sposobem na znalezienie takiego miejsca jest wpisanie w wyszukiwarce fraz typu „dobry fryzjer Mokotów” lub „barber Mokotów” i zapoznać się z opiniami pozostawionymi przez klientów.