Jakie wybrać koła do wózków elektrycznych?

wózki koła

Wózki elektryczne to powszechnie wykorzystywane urządzenia w sklepach o dużej powierzchni, magazynach, hurtowniach, fabrykach, halach produkcyjnych. Jednym słowem, można je znaleźć wszędzie tam, gdzie konieczne jest zarządzanie, w tym transportowanie oraz właściwe układanie towaru o dużej wadze, nawet kilku ton. Dzięki temu ograniczana jest praca ludzkich rąk, a realizowanie zawodowych obowiązków z zastosowaniem wózków z napędem elektrycznym staje się w pełni wydajne. Inwestor powinien jednak pamiętać nie tylko o odpowiednim dopasowaniu sprzętu tego typu do danej przestrzeni i potrzeb ze względu na specyfikację działalności biznesowej. Podstawą musi być również właściwy dobór wszelkich komponentów, które wpływają na należytą i bezpieczną pracę wózków. Jednymi z najważniejszych elementów są kółka, które przecież utrzymują cały ciężar urządzenia oraz transportowanego towaru, jak również mają znaczenie, patrząc na obsługę i komfortową jazdę wózka elektrycznego. Podpowiadamy, jakie kółka są odpowiednie dla danego typu maszyny do zarządzania towarem o dużej wadze.

Koła do wózków elektrycznych – rodzaje

Serwisanci, którzy na co dzień dbają o sprawność działania wózków z napędem elektrycznych, czyli na przykład tzw. paleciaków, zwracają uwagę na dopasowanie kół odpowiednio do rodzaju wybranej maszyny. Wśród tych najczęściej stosowanych wyróżniają się kółka podporowe, napędowe oraz rolki do wózków. Ich wybór jest uzależniony od modelu sprzętu.

W naszym sklepie dostępne są wszelkie rodzaje kółek, bez problemu można je dopasować do maszyn, takich jak wózki magazynowe platformowe (więcej) czy wózki paletowe, a nawet wózki dwukołowe.

Co ważne, wybór odpowiednich kół do danego modelu maszyny jest ważny nie tylko ze względu na konstrukcję, ale też wielkość. Inwestorzy do wyboru mają chociażby różne średnice albo całe zestawy kół różnych producentów. Warto stawiać na te najlepszej jakości od topowych producentów, bo tylko takie zapewniają optymalną trwałość i wytrzymałość oraz komfortową pracę na wózku elektrycznym.