Czy odżywka do rzęs naprawdę działa?

serum do rzęs

W świecie makijażu i trendów kobiety w szczególności dokładają wszelkich starań, aby „właściwe” produkty spełniały swoje zadanie. Posiadanie naturalnie gęstych i długich rzęs to spełnienie marzeń większości pań, chyba że już jesteś nimi pobłogosławiona.

Makijaż to czasochłonny proces, więc kiedy nowy produkt taki jak odżywka, czy zalotka Revitalash – jest wprowadzany na rynek i stwierdza skuteczność, łatwość aplikacji i oszczędność czasu jest to cenne dla konsumenta. Jak każdy produkt kosmetyczny, odżywka do rzęs również ma na celu podkreślenie naturalnego piękna. Ale czy naprawdę takie odzywki działają?

Czym jest odżywka do rzęs?

Odżywka, inaczej serum do rzęs zostało opracowane w celu wzmocnienia i przyspieszenia wzrostu Twoich naturalnych rzęs – dzięki składnikom wzbogaconym w witaminy. Każde serum zawiera inne składniki w zależności od marki. Dlatego ważne jest, aby przeprowadzić badania, abyś mogła wybrać ten, który najbardziej Ci odpowiada, jeśli chodzi o odżywianie rzęs. Zaleca się nakładać równomiernie na linię rzęs rano i wieczorem każdego dnia, aby uzyskać najbardziej skuteczne rezultaty.

Odżywianie rzęs za pomocą serum – jak to działa?

Rzęsy, podobnie jak włosy, zbudowane są z białka. Aminokwasy pomagają budować, odżywiać i naprawiać wszelkie uszkodzenia naturalnych rzęs. Kwasy są też aktywnym składnikiem wielu odżywek do rzęs np. tych marki Revitalash.

Czy warto kupować odżywki do rzęs?

Udowodniono naukowo, że odżywki do rzęs na receptę zapewniają pełniejsze rzęsy i są przyjazne dla osób noszących soczewki kontaktowe (delikatniejsze) oraz przedłużających rzęsy. Jednak wciąż trzeba przeprowadzić szeroko zakrojone badania nad odżywkami do rzęs i nad tym, jak dobrze działają. Każda osoba doświadczy innego poziomu wzrostu długości w zależności od ich genetyki i przyjęcia witamin. Opierając się na zaletach odżywki do rzęs, wzmocni ona i utrzyma rzęsy w dobrej kondycji, ale nie ma gwarancji, że przyspieszy wzrost rzęs naturalnych.

Mamy nadzieję, że ten post na blogu o odżywce do rzęs odpowiedział na niektóre z Twoich pytań dotyczących różnych dostępnych opcji.