Co można wręczyć zamiast kwiatów?

bukiety balonowe warszawa

Świadomość finansowa Polaków wzrasta i nie ulega to żadnej wątpliwości. Dotyczy ona również kwestii nabywania prezentów. O ile jeszcze do niedawna nie zwracaliśmy zbytnio uwagi na funkcjonalność podarunków, ale za to najważniejsza była ich niska cena, tak dzisiaj chcemy wręczać prezenty praktyczne, w atrakcyjnej cenie, ale i te, które naprawdę robią wrażenie. Dzięki temu nie musimy „wyrzucać pieniędzy w błoto”.

Coraz częściej odrzucamy tradycje, zwyczaje czy symbolikę podarunków. Przecież przez lata głównym imieninowym prezentem były kwiaty. Bukiety wręczało się również młodej parze. Dzisiaj nowożeńcy decydują się samodzielnie określić swoje potrzeby – na zaproszeniach goście znajdują informację, by zamiast kwiatów wręczać im książki, wino albo maskotki dla potrzebujących dzieci.

Kwiaty nie są już najważniejsze. Dzisiaj coraz częściej rezygnujemy z wizyty w kwiaciarni. Uznajemy, że pieniądze zostają zmarnowane, bo przecież kwiaty i tak zwiędną i po kilku dniach będzie trzeba je wyrzucić. Doskonale wiedzą o tym producenci drobnych podarunków czy wszelkiego rodzaju ozdób i dekoracji. To oni oferują dzisiaj bukiety z cukierków, owoców albo nawet bukiety balonowe. Warszawa i inne duże miasta w Polsce już jakiś czas temu wprost zachłysnęły się właśnie tym trendem. Osoby, które zamiast tradycyjnych ciętych kwiatów wręczają bukiet z balonów napełnionych helem, mogą być pewne, że wywołają sporą dawkę zachwytu. Balonowy bukiet może być też świetnym elementem dekoracyjnym albo dodatkowym prezentem dla dziecka, którego zupełnie nie interesują jeszcze róże czy lilie.

Z całą pewnością kwiaty przestały być już najczęściej wręczanym podarkiem. Dzisiaj stawia się raczej na nowoczesne rozwiązania, które wprost zachwycają. Kwiaciarnie mają więc sporą konkurencję, bo balony w postaci bukietu są nie tylko ciekawym pomysłem na prezent, ale również atrakcyjną formą dekoracji. Bukiet balonowy to strzał w 10 dla każdego – na ślub, urodziny dziecka, 18-tkę przyjaciółki czy imieniny siostry.