Badanie techniczne auta – gdzie wykonać?

stacja kontroli pojazdów Warszawa Ochota

Każdy, kto tylko kupił samochód i zarejestrował taki pojazd mechaniczny, musi raz roku poddać go badaniu technicznemu. Tylko takie gwarantuje, że po polskich drogach poruszają się samochody w pełni sprawne. Badanie techniczne auta jest obowiązkowe i wykonuje się je w obiekcie, takim jak stacja kontroli pojazdów. Warszawa Ochota oferuje co najmniej kilka takich miejsc.

Właściciele pojazdów mechanicznych mogą wybrać dowolną stację, ponieważ każda działa na takich samych zasadach, a badanie wykonywane jest przez uprawnionych do tego diagnostów. Co więcej, każda stacja kontroli pojazdów ochota pobiera dokładnie taką samą opłatę za tego rodzaju usługę.

Na badanie techniczne auta nie trzeba się specjalnie zapisywać, chociaż takie działanie jest zalecane, by uniknąć kolejek. Samo sprawdzenie auta trwa kilkanaście minut – weryfikowany jest stan silnika, opon, hamulców, zawieszenia czy nadwozia. Badanie techniczne przejdzie tylko ten samochód, który nie posiada żadnej usterki. Jeśli taka zostanie znaleziona, właściciel samochodu musi ją usunąć i ponownie pojawić się na badaniu. Do tego czasu nie może poruszać się pojazdem mechanicznym, a takie dane zostają wpisane do ogólnego rejestru.

Wybierając odpowiednią stację kontroli pojazdów, można brać pod uwagę jedynie najbliższą lokalizację, ale nierzadko uwagę zwraca się również na jakość wyposażenia stacji. Chociaż w każdej muszą znaleźć się te same sprzęty, to równią się pod względem jakości czy innowacyjnych rozwiązań badawczych.