Domowe sposoby na mycie okien

mycie okien w mieszkaniach warszawa

Wiosna przez wiele osób kojarzona z kwiatami, wyższą temperaturą i śpiewem ptaków, jest także czasem, w którym w mieszkaniach przeprowadza się generalne porządki. Pozbywamy się z naszych domów nieużywanych ubrań mebli oraz sprzętów, a dodatkowo sprzątamy miejsca, o której nie dbamy aż tak regularnie, jak o te najbardziej eksploatowane. Do takich czynności z pewnością należy mycie okien w mieszkaniach. Warszawa ma to do siebie, że zimą w powietrzu regularnie unosi się pył ze spalin i inne zanieczyszczenia, dlatego wiosną szyby od zewnętrznej strony są w opłakanym stanie. Jak skutecznie umyć okna i jakich środków do tego użyć?

W sklepach jest całe mnóstwo środków chemicznych, których głównym przeznaczeniem jest właśnie mycie okien. Jednak nie wszystko złoto, co się świeci i wiele z tych preparatów nie tylko pozostawia smugi na szybach, ale również mogą powodować podrażnienia skóry. Z tego względu warto postawić na płyny do mycia, które możemy przygotować sami. Jednym z najlepszych połączeń, jakie w tym przypadku się sprawdza jest roztwór wody z octem w stosunku 1:1. Ocet doskonale poradzi sobie z wszelkim brudem, a dodatkowo nabłyszcza powierzchnię. Jeżeli przeszkadza nam zapach octu, alternatywnym rozwiązaniem jest wciśnięcie cytryny do wody (1 cytryna na 2,5 litra). Kwas z owocu cytrusa nie tylko czyści, ale również wybiela i odświeża. Jeżeli jednak nie chcemy bawić się w alchemię, najlepszymi preparatami do mycia okien są samochodowy płyn do spryskiwaczy lub zwykły płyn do mycia naczyń.

A czego używać do wycierania szyb po myciu? Jak się okazuje, dobrym rozwiązaniem są lepszej jakości ręczniki papierowe. Również doskonale sprawdzi się pieluszka tetrowa lub szmatka zrobione ze starej bawełnianej koszulki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *