Pozbądź się robaków raz na zawsze

dezynsekcja warszawa

Problem insektów w domach i mieszkaniach często bywa niezwykle trudny do rozwiązania. Najczęściej można je spotkać w miejscach, gdzie jest ciepło oraz wilgotno. Co ważne, insekty z łatwością mogą migrować pomiędzy mieszkaniami w bloku, także jeżeli mamy sąsiada bałaganiarza, również powinniśmy mieć się na baczności. Na co więc musimy zwrócić uwagę wybierając mieszkanie i jak się pozbyć nieproszonych gości, jeżeli takowi się pokażą?

Insekty występują szczególnie w budynkach, których stan pozostawia wiele do życzenia. Wilgoć i kurz to idealne środowisko dla ich rozwoju. Niektóre gatunki robaków nie tylko kryją się w szparach i szczelinach, ale również w miejscach takich jak ubrania, a nawet pościel. Warto także zwrócić uwagę na okoliczne zsypy śmieci – jeżeli są w opłakanym stanie a do tego blisko budynku, jest to poniekąd zaproszenie insektów do mieszkań. Wybierając mieszkanie, powinniśmy zwrócić także uwagę na panującą w nim temperaturę – większość robactwa woli rozwijać się w ciepłych pomieszczeniach, dlatego należy utrzymywać temperatury wyższej niż 21 stopni. Kolejnymi elementami, jakie musimy sprawdzić to szafy i meble (szczególnie te tapicerowane).

Jeżeli przyjdzie nam się zmierzyć z pluskwami i innymi gatunkami robaków, nie ma na co czekać i trzeba się pozbyć ich jak najszybciej. Najskuteczniejszą metodą jest oczywiście wezwanie firmy sprzątającej, która dysponuje specjalistycznym sprzętem i bez problemu upora się z insektami. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę typu „dezynsekcja Warszawa” i wybrać polecaną przez wcześniejszych klientów firmę. Istnieje też kilka domowych sposobów na pozbycie się niechcianych gości. Jednym z najczęstszych insektów jest karaluch. Znanym sposobem, który może pomóc w ich wytępieniu, jest rozstawienie kilku szklanek z piwem, w których karaluchy się po prostu utopią. Skuteczne też są lepy (np. takie na mrówki), jednak nie daje to gwarancji likwidacji insektów. Mole natomiast można skutecznie przepędzić zapachami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *