Jak dziś szkoli się pracowników?

gry symulacyjne szkoleniowe

W Polsce rynek pracowniczy zmienia się dynamicznie, co jest jednoznaczne ze zmianami na szczeblu szkoleń. Wymagania stawiane pracownikom są wyższe, dlatego wynajdowane są coraz to nowsze kursy i rodzaje doskonalenia personelu. Procesowi szkolenia można nadać różne formy w zależności od określonych potrzeb oraz celów. Jak dziś szkoli się pracowników?

Bezpłatne kursy

Pracodawcy coraz chętniej inwestują pieniądze w swoich pracowników. Jednym z popularniejszych sposobów na edukację kadry jest zapewnienie jej różnego rodzaju kursów. Przykładowo pracodawca opłaca swoim pracownikom kursy językowe, które mogą być zakończone egzaminem, aby sprawdzić nabytą wiedzę. W dzisiejszych czasach wiele firm działa nie tylko na arenie krajowej, ale poszerza swoje horyzonty na dany kontynent a nawet świat. Z tego względu tak ważnym aspektem jest znajomość języków obcych.

Gry symulacyjne szkoleniowe

Kolejną metodą na podnoszenie kwalifikacji pracowników są tak zwane gry symulacyjne szkoleniowe. Jest to określony rodzaj gier, w którym zazwyczaj uczestniczy wiele osób podzielonych na rywalizujące ze sobą drużyny. Zadaniem gier jest wykrzesanie z pracowników nie tylko wiedzy na temat rynku czy zarządzania, ale również kreatywności i nastawia na współpracę. Do celu dojść można tylko poprzez zgrane operacje ze wspólnikami, dlatego tego typu gry umacniają także więzi pracownicze i uczą pracy w grupach.

Szkolenia outdoor

Jednym z rodzajów szkoleń przeprowadzanych w przedsiębiorstwie są spotkania poza firmą, np. w lesie lub w parku. Są to szkolenia, które nie mają na celu poszerzania wiedzy pracowników, a nastawione są typowo na zgranie zespołu. Jest to doskonały sposób na to, by pracownicy oderwali się na chwilę od rutynowych zajęć, lepiej się poznali i zadbali o relacje ze współpracownikami. Do tego typu szkoleń możemy zaliczyć przykładowo ściany wspinaczkowe, tor przeszkód lub gry terenowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *